Krīze, pandēmija, epidēmija, koronavīruss … – šie jēdzieni ir pārņēmuši mūsu domas un prātus. Liekas, ka ne mūsu mammas, ne vecmāmiņas nav pieredzējušas tādus laikus, ka ilgstoši ir slēgta skola. Pavisam noteikti mūsu vecāki nav dzirdējuši arī vārdu salikumu “attālinātā mācīšanās”. Jā, nekas nav atlikts – mācīšanās turpinās, un 21.gadsimts ar savām tehnoloģijām palīdz to realizēt. Nekas netraucē arī skolas žurnālistiem turpināt darbu. Evelīna, Anete un Madara stāsta, kā viņas tiek galā ar mācībām un brīvo laiku.

Neskatoties uz situāciju visā pasaulē, es cenšos šo laiku izbaudīt, pievēršoties sev, ģimenei un jauniem hobijiem. Pastāstīšu, ko daru brīvajā laika un kā man veicas attālinātajās mācībās.

Es pat teiktu, ka man patīk attālinātā mācīšanās, jo varu pati plānot savu laiku un darīt tik, cik vēlos. Piemēram, ja gribu nākamo dienu brīvāku, tad izpildu kādu darbiņu jau iepriekš. Protams, ir nedaudz savādi - pietrūkst skolas, treniņu, draugu, apnīk sēdēt mājās. Bet esmu atradusi veidus kā sevi nodarbināt. Tagad ir daudz vairāk laika lietām, ko iepriekš, aizņemtās ikdienas rutīnas dēļ, es nevarēju izmēģināt. Esmu pasākusi gatavot ēst, dodos skrējienos, riteņbraucienos un pastaigās, daudz vairāk laika pavadu ar ģimeni, esmu pat sākusi zīmēt.

Ar mācīšanos ļoti labi tieku galā, taču ir brīži, kad nedaudz apjūku, jo darbiņu ir diezgan daudz. Visi skolotāji šajā situācijā ir ļoti pretimnākoši un atbalstoši, tāpēc visu var sarunāt. Mans mācību process nav pārāk izmainījies. Ļauju sev pagulēt līdz plkst. 9.00, tad paēdu brokastis un ap 9.30 sāku mācīties. Arī mans kaķis iesaistās mācībās (attēlā).

Visiem novēlu šo laiku izmantot sevis pilnveidošanai un attīstībai. Mūsdienās ir tik daudz iespēju sevi izglītot pat neizejot no mājas. Tāpēc izmantosim šo laiku lietderīgi - lasīsim grāmatas, dosimies pastaigās, mācīsimies jaunas lietas, pavadīsim laiku ar ģimeni… Ir tik daudz iespēju, ar ko nodarboties brīvajā laikā!

Visiem veselību un jaukas Lieldienas vēlot, Madara Treimane 10.a