Pavisam īsu brīdi pirms saullēkta no jauna piesnigušajā skolas pagalmā šorīt tika svinēta gada īsākā diena – šodien tā būs vien 6 stundas un 43 minūtes gara.

Skolotāja Linda Astrauska, uzburot īpašo svētku noskaņu, stāstīja stāstu par rūķiem un kā tie darina dāvanas – smalkas, aizvien pārsteidzošas, tomēr nekad neviens tos nav redzējis, nedz mājokļus, kuros tie mīt. Mazdrusciņ mēs visi esam rūķi, it īpaši, kad dažādos veidos mūsu tuvākajiem liekam laimīgi pasmaidīt.

Visīsāko dienu gadā pa īstam izbaudīt aicināja arī skolas direktore, kā arī iedrošināja nepārtraukt ticēt, ka šajā laikā esot īpaši liela iespēja piepildīties visiem klusajiem sapņiem un vēlēšanām.

Svētku sveicienu klātesošajiem dāvāja katrs no direktores vietniekiem, tāpat arī skolēnu pašpārvaldes pārstāves.

Un vēl vairāk garastāvokli paceļot svētku noskaņās, klausītājus ar dziesmām iepriecināja pašu lieliskie mūziķi: Ilze Bruce (balss), Ainārs Pūpols (ģitāra), Edgars Jānis Kārkliņš (saksofons).

„Ledus ziedi maigi dzeļ, un zem kājām sniega ceļš,
Man pie tevis jānokļūst, kamēr tas neizkūst.”
(G. Račs)