Saltie janvāra vēji un putenis šorīt nespēja ne nodzēst milzu ugunskuru, ne noklusināt latviešu leģionāru dziesmas skolas pagalmā, spilgti un zīmīgi atgādinot par notikumiem mūsu valsts vēsturē pirms nu jau vairāk kā trīsdesmit gadiem. Tā tika pieminēta 1991. gada barikāžu aizstāvju diena, atgādinot tiem, kas bija notikumu liecinieki, bet vēl vairāk stāstot un iepazīstinot ar notikušo skolēnus šodien par laiku ne tik senā, tomēr viņu nepieredzētā vēsturē. Laiku, kas ļoti zīmīgā veidā simbolizēja latviešu vienotību, kā arī uzrunāja gan tolaik, gan vēl joprojām: ja tu gribi savu valsti, tad esi gatavs to aizstāvēt!

Turēt godā šo laiku, atcerēties un pašiem kopā turēties savā uzrunā klātesošos aicināja Dienvidkurzemes domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, iedrošinot – ja mēs darām, tad izdodas!

Savās atmiņās par tolaik pieredzēto dalījās Latvijas Republikas Zemessardzes virsnieks Gints Griezītis, kurš uz barikādēm devies 21 gadu vecs no Kapsēdes. Vislabāk atceroties milzīgo vienotību un vēlmi vienam ar otru dalīties it visā. Pēc piedzīvotā iestājies Zemessardzē, kļuvis par Jaunsardzes vadītāju, vēlāk par virsnieku.

Uz ekrāna tika rādīts improvizēts 1991. gada 13. līdz 27. janvāra notikumu izklāsts. Un noslēgumā ikviens mudināts atceres dienu pieminēt arī mājās, ģimenēs, iztaujājot tuviniekus, kas joprojām ir mums līdzās un var dalīties paši savās atmiņās.