Mūsu skolā darbojas skolēnu pašpārvalde, kurai ir sava prezidente - Evelīna Jansone. Šajā amatā viņa ir jau otro gadu, taču drīz nāksies no skolas atvadīties, jo tūlīt jau klāt izlaiduma eksāmeni. Evelīnas un viņas komandas vadībā mūsu skolā ir notikuši visdažādākie pasākumi, kuri patika daudziem. Katrā ziņā šajā laikā visi ir pamanījuši, ka skolā ir skolēnu pašpārvalde un ka tā ir aktīva un strādājoša. Kā Evelīna to panāca? Vai tas ir vienīgais ar ko viņa nodarbojas? Par to lasiet Viktorijas sarunā ar Evelīnu.

- Zinu, ka Tu esi Z.Mauriņas Grobiņas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidente, bet ko Tu vēl dari? Kādi ir Tavi hobiji?
Es vēl esmu Eiropas kluba prezidente;
Jau 5 gadus darbojos skolēnu uzņēmējdarbības projektā "Esi līderis!";
Cik vien varēju, piedalījos Erasmus+ projektos, pateicoties kuriem esmu ceļojusi uz 9 valstīm;
No februāra esmu arī ieguvusi autobraucējas apliecību;
Esmu arī grāmatu lasītāja, man patīk latviešu literatūra.
Un man patīk arī ballēties!
Ja visu dari ar vēsu galvu, tad tas ir iespējams, visu var paspēt.

- Ko Tev ir izdevies izdarīt skolēnu pašpārvaldē?
Noteikti vēlos teikt, ka skolēnu pašpārvaldē ir daudz dalībnieku, tas ir palīdzējis daudz ko izdarīt. Tā arī notika informācijas aprite, jo katrs pašpārvaldes dalībnieks to novadīja līdz savai klasei. Man liekas, ka esmu saliedējusi skolu. Mēs sajutām sevi kā vienota komanda. Katram bija iespēja izteikt savu viedokli. Man izdevās atjaunot Citādo nedēļu, par to liels prieks. Vēl izdevušies ir Valentīndienas pasākumi, ar kuriem es ļoti lepojos, jo es izdomāju, ka dienas sākumā mēs izdalām sirsniņu pusītes un katram ir jāmeklē sava otra pusīte. Vēl man ir sanācis īstenot skolas Instagram lapu, kurā mēs liekam plakātiņus, lai informētu skolēnus par pasākumiem. ( @zmg_vsk)
Un vēl jau viss nav beidzies. Tagad gatavojamies ballei. Tā būs īpaša, bet visu vēl negribu atklāt. Man daudz ir palīdzējusi Linda Astrauska un arī no direktores vienmēr esmu saņēmusi atbalstu.

- Ko Tev kā prezidentei nav izdevies panākt un izdarīt?
Ņemot vērā, ka es piedalos vēl dažādos projektos un man svarīgi arī ir 12. klases eksāmeni, es nevaru pilnībā pievērsties skolēnu pašvaldības darbam. Noteikti gribētos vēl balles, rīkot Lieldienu pasākumus u.c. Bet esmu piesardzīga laika plānošanā.

- Tavi ieguvumi sev, darbojoties skolēnu pašpārvaldē?
Es esmu darbojusies skolēnu pašpārvaldē kopš 5. klases un noteikti esmu iemācījusies uzticēties cilvēkiem. Protams, ir jāizvērtē, kam tu uzticies, bet nevajag baidīties. Uzticēties ir labi un to pat vajag. Liels ieguvums ir pieredze, jo es vēlos arī augstskolā darboties studentu pašpārvaldē, un šis ir tāds atspēriena punkts. Arī esmu iemācījusies neuztvert visu pārāk nopietni, labāk ir uztvert dzīvi ar humoru.

- Kādas ir spilgtākās atmiņas no iepriekšējiem gadiem?
Man patīk apvienot mācības ar paballēšanos, tāpēc vislabāk es atceros pagājušā gada koncertu un balli "Atpakaļ vasarā". Vislielākais prieks bija par to, ka koncertā uzstājās kāds, kurš kādreiz ir mācījies mūsu skolā. Pēc ilgiem laikiem es redzēju, ka mūsu skola ir vienota.

- Kādi ir Tavi nākotes plāni?
Es plānoju tupināt savas mācības Latvijas Universitātē vai Rīgas Stradiņa Universitātē. Es gribētu būt žurnāliste, kas specializējas politikā. Man ir arī sapnis kļūt par rakstnieci. Redzēs, kā viss būs!

- Paldies, Evelīna, par Tavu darbu!
Intervēja Viktorija Aļeksejeva