Šogad Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas šahistiem bija neparasts gads. Skolas šaha čempionāta četri turnīri, kuros startēja vairāk kā 50 šahisti, iesākās janvārī, bet finišēja tikai septembrī. Tradicionāli skolas šaha čempionāti ilgst no janvāra līdz maijam, kad tiek veikta apbalvošana. Pavasarī bija plānotas arī bijušā Liepājas rajona skolu sacensības un Latvijas skolu šaha olimpiāde, kur bija cerības uz augstiem rezultātiem, jo pērnā gada 4.klases šahisti bija gana spēcīgi. Šogad diemžēl viņi jau ir citā 5.-9.klašu grupā, kur attiecīgi nu ir jaunākie. Ārkārtas situācija martā un Covid – 19 ieviesa pamatīgas korekcijas. Tāpēc septembrī, atsākoties mācībām klātienē, šahisti ļoti, ļoti ātrā tempā izspēlēja iekavētās spēles. Temps bija liels un prasīja no šahistiem lielu neatlaidību, uzņēmību, pacietību.Prieks, ka septembrī visi šahisti bija malači un čempionātu finišēja. Oktobra sākumā, kad vēl ar Covid-19 valstī viss bija salīdzinoši mierīgi, notika apbalvošanas pasākumi – 5.klašu grupai pirms treniņa klasē, bet pārējie turnīri skolas pagalmā. Jāuzteic 6b.klases šahistu klasesbiedri, kas ar aplausiem un gavilēm bija super atraktīvi līdzjutēji apbalvošanas mirklī.

2.-3.KLAŠU TURNĪRS.

1. VIETA – NORA PAEGLE,
  2. VIETA – EVELĪNA KĀRKLIŅA,
  3. VIETA – HANNA LIEPA.

1. VIETA – DUGLASS KUGRĒNS,
  2. VIETA – PĒTERIS BARDULIS,
  3. VIETA – SEMĪRS VEITS,
  4. VIETA- EDGARS KŅŪTIŅŠ,
  5. VIETA- ELVIS BAUMANIS,
  6. VIETA –ERNESTS LAUBERTS.

Pateicības raksti: EDVARDS EGLĪTIS, HARALDS JĀKOBSONS, GUSTAVS LĒVALDS, KSENIJA TIMOŠENKO. Turnīru janvārī uzsāka 16 šahisti, finišēja 13.

4.-5.KLAŠU TURNĪRS.

1. VIETA – LAURA PAEGLE,
  2. VIETA – JASMĪNA SPRICE,
  3. VIETA – KATRĪNA ADRIĀNA HOLŠTROMA.

1. VIETA – TOMS ERNESTS VIRBULIS,
  2. VIETA – EDVARDS ŠULCS,
  3. VIETA – ROBERTS GEDOVIUS,
  4. VIETA- ERNESTS JĒKABSONS,
  5. VIETA- RALFS BARDULIS,
  6. VIETA – ARTURS BALODIS.

Pateicības raksti: GATIS JAŠMONTS, HENRIJS BAUŠENIEKS,JONATANS KULPE, MARATS MARKOVSKIS.

6.KLAŠU TURNĪRS.

1. VIETA – LAUMA ELĪNA EKŠTEINA,
  2. VIETA – EVELĪNA MARKUS – NARVILA,
  3. VIETA – LINDA PUDIŅA.

1. VIETA – ĒRIKS APENĪTIS,
  2. VIETA – EDUARDS VĀRNA,
  3. VIETA – TOMS PULKSTENS,
  4. VIETA- MADARS PODNIEKS,
  5. VIETA- TĀLRĪTS PUJĒNS,
  6. VIETA – ALEKSANDRS RUPERTS.

Pateicības raksti: GUSTAVS BAUMANIS, JŪLIJA RAČINSKA, PATRĪCIJA SVAINE. Turnīru uzsāka 14 šahisti. Finišēja 12.

7.-12.KLAŠU TURNĪRS.

1. VIETA – TĪNA EVELĪNA VIRBULE,
  2. VIETA – IEVA PŪSTNIECE,
  3. VIETA – ESTERE OZOLIŅA.

1. VIETA – KĀRLIS ANDERSONS,
  2. VIETA – IVARS RITENIS,
  3. VIETA – KRISTS JURKOVSKIS,
  4. VIETA- JĀNIS ZVIEDRĀNS,
  5. VIETA- KRISTIANS KULPE,
  6. VIETA –KRISTIĀNS KALNIŅŠ.

Labākajiem šahistiem medaļas un diplomi, bet visiem sacensību dalībniekiem pārsteiguma balviņas palīdzēja sarūpēt A/S „Lauma Lingerie” ( paldies Lindai Matisonei par atsaucību ) , bet ikvienu šahistu ar saldumiem iepriecināja SIA „GROBIŅAS KB „ ( paldies Maigonim Almanim par atsaucību).

Fotogrāfijās šahistu apbalvošanas pasākums, kā arī mirkļi no sacensībām, treniņiem un šā gada jauno šahistu šaha spēles zinību apguves. Šogad šahā trenējas 73 šahisti. Žēl, ka netīšām, datora dzīlēs nejauši pazuda apbalvošanas pasākuma uzvarētāju kopbildes, kas bija uzņemtas skolas pagalmā.

Šobrīd jau pieredzējušie skolas šahisti gatavojas Latvijas skolu šaha olimpiādei, kas Kurzemes reģiona atlases turnīra 5.-9.klašu grupai notiks 27.novembrī no plkst.18,00 – 20,00 internetā tiešsaitē. Plānojas, ka varētu startēt ap 30 mūsu skolas šahisti. 10.-12.klašu grupā 13.novembrī 12b.klases skolnieks Kārlis Andersons tika apstiprināts nākošai kārtai, kas notiks 2021.gada martā. 11.decembrī notiks 1.- 4.klašu Latvijas skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona atlases turnīrs internetā tiešsaitē. Lai šahistiem spēles prieks un skaistas kombinācijas pie šaha galdiņiem!

RUDĪTE BĒRZIŅA