Projekta Erasmus+ skolēnu mobilitātes ietvaros 13. martā pieci mūsu skolas skolēni kopā ar skolotāju Indru Klaniņu un Anitu Poriņu devās vizītē uz Capo d’Orlando, Sicīlijā, Itālijā.

Pirmā diena tika pavadīta, lai nokļūtu uz mūsu brīnišķīgo galamērķi – Sicīliju. Visi bijām noguruši no 14h garā ceļa, taču nākamajā rītā tas atmaksājās, no viesnīcas numuriņa pavērās elpu aizraujošs skats uz skaisto Vidusjūru.

Otrdien devāmies uz skolu, kur mūs sirsnīgi sagaidīja vietējie skolēni un skolotāji, apmeklējām angļu valodas stundu, kā arī mācījāmies pamata frāzes itāļu valodā, kas visnotaļ nebija vienkāršs uzdevums. Skolā mūs cienāja ar vietējiem tradicionālajiem ēdieniem. Pēcpusdienā iepazinām pilsētu patstāvīgi un izbaudījām silto Itālijas saulīti jūras krastā.

Trešdien piedalījāmies volejbola turnīrā, kur tikām sadalīti jauktās komandās ar vietējiem skolēniem. Vakarā devāmies uz vietējo restorānu, lai nobaudītu izslavēto itāļu specialitāti – picu.

Ceturtdien devāmies uz skolu pilsētā Brolo, kur jaunieši mācās kā gatavot un pasniegt ēdienu. Arī mums pašiem bija iespēja piedalīties meistarklasēs, dzērienu un ēdienu gatavošanā. Sagatavotās pusdienas bija tiešām bagātīgas un sastāvēja no vairākiem ēdieniem, izsalcis nepalika neviens. Vakarā turpinājām iepazīt pilsētu kopā ar vietējiem skolēniem.

Ar nepacietību gaidām turpmāko dienu aktivitātes, kad dosimies uz Palermo un Katāniju!

Sanija Feodosova