Septembrī mācības Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņā uzsāka 85 šahisti. Šobrīd jau ir veiksmīgi apgūti šaha spēles knifiņi un visi aktīvi spēlē. Nodarbībās šahisti mācās matot pretinieka Karali, spēlē ātros turnīrus un risina šaha uzdevumus – etīdes. Šaha gudrības tiek apgūtas arī skatoties internetā video un spēlējot. Pieprasītas ir šaha grāmatas Grobiņas bibliotēkā. Šahs tiek spēlēts arī starpbrīžos un pēc stundām, jo šaha figūras ir arī pagarinātajās grupās un daudzās klasēs, kur šahisti ir vairumā. Kopā klasēs spēlēšanai brīvajos brīžos ir vairāk kā 15 figūru komplekti. Iespēja spēlē šahu ir arī bērnu un jauniešu centrā. Janvārī sāksies tradicionālais skolas šaha čempionāts, kurā notiks aktīvas cīņas par medaļām un skolas čempionu tituliem. Sakarā ar lielo dalībnieku skaitu ir prognoze, ka vienlaicīgi notiks pieci turnīri. 16.novembrī Gustavs Baumanis (8b.klase) un Eduards Vārna (8a.klase) startēja Liepājas Kompleksās sporta skolas atklātajā čempionātā 3.sporta klasēm, kur pārējie konkurenti bija Liepājas un Kuldīgas sporta skolu audzēkņi. Gustavs bija tuvu, tuvu 2.vietas medaļai. Ja būtu bijusi veiksme un uzvara pēdējā, izšķirošajā spēlē, tad godpilnā sudraba medaļa. Zēni cīnījās braši!

Rudīte Bērziņa