29.janvārī Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas 14 šahistu izlase piedalījās Kurzemes skolu komandu sporta spēlēs šahā. Konkurence bija liela. 1.-4.klašu grupā 52 šahisti un 18 komandas. 5.-9.klašu grupā 50 šahisti un 17 komandas. Pie tam Liepājas un Kuldīgas jaunie šahisti visi ir sporta skolu audzēkņi, kam treniņu nodarbības notiek 5 reizes nedēļā.

Grobiņas sahisti ieguva pamatīgu šaha spēles rūdījumu. 1.-4.klašu grupā tikai puspunkts pietrūka līdz medaļām. Sacensības skaitījās kā komandu. No vienas skolas katrā grupā varēja startēt neierobežots skolēnu skaits, bet komandu ieskaitē punktus deva trīs labākie rezultāti.

Attiecīgi Grobiņas vidusskolai šajā grupā startēja : ELIZABETE BRIKŠĶE, KRISTAPS LĒVALDS, ĒRIKS APENĪTIS, ERNESTS JĒKABSONS, TOMS VIRBULIS, ROBERTS GEDOVIUS. Pēc 1.kārtas bijām 1.vietā, pēc 2.kārtas 2.vietā un tad turējāmies stabili 2./3.vietā. Taču pie liela dalībnieku pulka ( 50 ) daudz kas ir atkarīgs no izlozes, gandrīz kā loterijā. Pirmspēdējā kārtā izloze mums bija par nelabvēlīga, jo pie viena galdiņa satikās grobiņnieki. Līdz ar to pazaudējām vienu punktu. Pēdējā kārtā visi bija jau paguruši un “negāja spēle”, jo tomēr izturēt 7 šaha partijas pēc kārtas nav viegli. Konkurenti mums aizgāja garām par puspunktu. Finišā no šīs grupas šahistiem visaugstākie rezultāti: ĒRIKAM APENĪTIM – 5 punkti, ERNESTAM JĒKABSONAM un TOMAM VIRBULIM pa 4 punktiem. 4.vieta 18 komandu konkurencē.

5.-9.klašu grupā skolu pārstāvēja : JĀNIS ZVIEDRĀNS, GUSTAVS BAUMANIS, EDUARDS VĀRNA, MADARS PODNIEKS, LAUMA EKŠTEINA, VERNERS SKRASTIŅŠ, TĪNA VIRBULE, IEVA PŪSTNIECE. Labākais rezultāts no komandas – 4 punkti JĀNIM ZVIEDRĀNAM. 3,5 punkti – GUSTAVAM BAUMANIM, EDUARDAM VĀRNAM. Komandai 6 .vieta 17 komandu konkurencē.

Rudīte Bērziņa