27.novembrī internetā tiešsaitē notika Latvijas skolu skolēnu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona 5.-9.klašu atlases turnīrs, kas ilga 2 stundas ( no plkst.18,00 - 20,00). 44 dalībnieku konkurencē 22 šahisti bija Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas skolēni.

Reģistrēšanās un pieslēgšanās spēļu programmai bija pietiekoši sarežģīta. Jau nedēļu iepriekš reģistrējušies bija kopumā 25 grobiņnieki. Taču 2 dienas pirms turnīra tiesnešiem Rīgā visas reģistrācijas pēkšņi tehnisku iemeslu dēļ "nobruka". Tāpēc visu veicām otrreiz, taču pirms turnīra trijiem mūsu spēlētājiem tomēr finišā neizdevās veiksmīgi pieslēgties.

Viss bija jauns, nezināms un nepierasts. Jaunas prasmes un pieredze. Ciņas prasīja neatlaidību un uzņēmību, jo šajās 2 stundās dažam šahistam pat nācās izspēlēt 15 - 18 šaha partijas. Kuriozs, ka dators izlozēja pretiniekos Tomu Virbuli pret māsu Tīnu Virbuli. Tieši precīzi plkst.20,00 turnīrs finišēja. Rezultāti daudzējādā ziņā bija atkarīgi no tā kā paveicās izlozē. Augstākie rezultāti no mūsu skolas zēniem KRISTAM JURKOVSKIM, ERNESTAM JĒKABSONAM UN EDVARDAM ŠULCAM. Meitenēm - IEVAI PŪSTNIECEI, TĪNAI VIRBULEI un ESTEREI OZOLIŅAI.

Paldies arī par cīņas sparu un šaha spēles izbaudīšanas prieku pirmo reizi šāda veida tiešsaites sacensībās - ARTURAM BALODIM, RALFAM BARDULIM, HENRIJAM BAUŠENIEKAM, KATRĪNAI HOLŠTROMAI,TOMAM VIRBULIM, LAUMAI EKŠTEINAI, EVELĪNAI MARKUS - NARVILAI, MADARAM PODNIEKAM, ALEKSANDRAM RUPERTAM, EDUARDAM VĀRNAM,ROBERTAM GEDOVIUSAM, VERNERAM SKRASTIŅAM, LINDAI PUDIŅAI,KRISTIĀNAM KALNIŅAM,LAURAI PAEGLEI,JĀNIM ZVIEDRĀNAM.

Lai būtu godīgi, organizatori nolikumā bija minējuši,ka balvas pēc nejaušības principa tiks izlozētas starp visiem dalībniekiem, neskatoties uz rezultātu. 30.novembrī plkst.17,00 Latvijas Šaha federācijas Youtube tiešraidē notika izloze. No 5 balvām četras grobiņniekiem. IEVAI PŪSTNIECEI un KRISTIĀNAM KALNIŅAM Rozes grāmatnīcas dāvanu kartes, LAURAI PAEGLEI - Learnlt dāvanu karte, bet JĀNIM ZVIEDRĀNAM - Brain Games dāvanu karte.

Savukārt KĀRLIM ANDERSONAM, kas piedalījās 10.-12.klašu grupā 13.novembrī - virtuālās mācību platformas Udemy dāvanu karte.

11.decembrī internetā tiešsaitē notiks 1.-4.klašu turnīrs. Šajā turnīrā sarakstos jau ir reģistrējusies 1b.klases skolniece KAROLĪNA MARKUS-NARVILA. Pārējiem vēl reģistrācija priekšā.

Rudīte Bērziņa