Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas šahisti oktobrī un novembrī šaha gudrības papildināja internetā Latvijas Šaha federācijas organizētajās mācībās, bet pēc tam jauniegūtās zināšanas pielietoja startējot internetā tiešaitē Latvijas skolu skolēnu šaha olimpiādē Kurzemes reģiona atlases turnīrā.

10.-12.klašu grupā startēja Kārlis Andersons. 27.novembrī 5.-9.klašu grupā piedalījās 23 mūsu skolas šahisti ( kopā turnīrā spēlēja 44 dalībnieki). Balvas starp visiem dalībniekiem tika izlozētas pēc nejaušības principa, kur no 5 balvām četras laimējās arī grobiņniekiem – Laurai Paeglei, Ievai Pūstniecei, Jānim Zviedrānam, Kristiānam Kalniņam. Neiztika arī bez kurioziem, kad dators izlozēja pretiniekos Tomu Virbuli pret māsu Tīnu Virbuli.

Savukārt, 11.decembrī notika sacensības 1.līdz 4.klasēm. Kopumā šajā grupā sacensībās piedalījās 30 dalībnieki. Latvijas Šaha federācijas mājaslapā uzslavēta Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola, kā šahistvisaktīvākā skola, jo arī šajā grupā puse dalībnieki – 15 bija grobiņnieki. No 2b. klases piedalījās astoņi skolēni. Līdz ar to gandrīz vai mūsu skolas mazais turnīriņš internetā ar tiesnešiem Rīgā. Visi šahisti spēlēja ar lielu aizrautību. Vidēji katrs izspēlēja no desmit līdz 12 spēlēm. Rekords bija Evelīnai Kārkliņai, kura paspēja divās stundās izspēlēt 17 spēles. Bieži dators izlozēja pretiniekos klasesbiedrus. Neiztika arī bez kurioziem, kad Hannai Liepai un Evelīnai Kārkliņai dators spēli salozēja divreiz. Sacensību rezultātos daudz kas bija atkarīgs tieši no tā, kā paveicās izlozē.

Labākie rezultāti no Grobiņas šahistiem 1-.4.klašu grupā: zēniem - Pēterim Bardulim, Gatim Jašmontam un Elvim Baumanim, bet meitenēm - Karolīnai Markus-Narvilai, Hannai Liepai un Meldrai Paeglei. Jāuzteic Karolīna no 1b. klases, kas tikai septembrī sāka apgūt šaha gudrības. Taču viņa čakli mācījās Latvijas Šaha federācijas organizētajās tiešraides video nodarbībās un lūk arī augstais rezultāts.Sacensībās jaunu pieredzi un zināšanas guva arī pārējie skolas šahisti – Edvards Jānis Eglītis, Semīrs Veits, Matīss Salms – Šalms, Ernests Lauberts, Edgars Kņūtiņš, Duglass Kugrēns, Haralds Jākobsons, Nora Paegle un Evelīna Kārkliņa. Balvu izlozē paveicās Edvardam Eglītim.

Ikvienam Latvijas skolu skolēnu šaha olimpiādes dalībniekam bija iespēja 29.decembrī tiešsaitē piedalīties Jaungada turnīrā. No ZM Grobiņas novada vidusskolas startēja 21 šahists. Tās bija sacensības spēles priekam, pieredzei un attīstībai, jo pēc nolikuma tas bija visas Latvijas skolu 1.-12.klašu skolēnu turnīrs (ieskaitot sporta skolu audzēkņus). Līdz ar to 134 dalībnieku vidū bija ļoti spēcīga konkurence. Jaungada turnīra balvu izlozē laimējās Ralfam Bardulim un atkal Edvardam Eglītim.

Sacensības notika no plkst.18.00 – 20.00. Visi malači, jo jābūt neatlaidībai, uzņēmībai, pacietībai, lai divu stundu garumā bez pauzēm izspēlētu no 10 – 17 šaha partijām. Pie tam arī reģistrēšanās un pieslēgšanās turnīram nebija nemaz tik vienkārša. Jaunas zināšanas un pieredze!

Visos turnīros, saskaņā ar noteikumiem, balvas tika izlozētas pēc nejaušības principa. Tas nozīmē, ka ikvienam sacensību dalībniekam, kurš bija izpildījis visus reģistrācijas nosacījumus, bija iespēja pretendēt uz balvām, neatkarīgi no uzrādītajiem rezultātiem. Tas bija tāpēc, lai izslēgtu krāpšanos un negodīgas spēles, kā arī “palīdzību no malas”. Izlozējot balvas pēc nejaušības principa, organizatori mēģina padarīt krāpšanos turnīru laikā par bezjēdzīgu.

Tāpēc arī šajos turnīros bija lieliska iespēja spēlēt šahu priekam, veidojot skaistas kombinācijas un matus. Visi turnīrs bija interesanti un emocijām bagāti. Iegūta pieredze sacensībām interneta tiešsaitē.

Rudīte Bērziņa