1. maijā pie Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņa dalībniekiem ciemojās Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektore un valdes priekšsēdētāja vietniece lielmeistare Dana Reizniece-Ozola.

Lielmeistare sniedza interesantu šaha meistarklasi un iepriecināja šaha pulciņa šahistus ar simultānspēli. D.Reizniece – Ozola dāvāja skolai vērtīgas šaha grāmatas, kuras vēlāk tika nodotas skolas un Grobiņas pilsētas bibliotēkām. Simultānspēlē parasti spēlē ar desmi līdz piecpadsmit šahistiem. Dana bija gatava iepriecināt vairāk grobiņniekus un spēlēja ar 20 šahistiem, par ko esam pateicīgi, jo tas nav viegli vienlaicīgi spēlēt ar tik lielu šahistu skaitu. Kopumā esam 60 šahisti. Pārējie vēroja partijas un mācījās.

Visi spēlējošie saņēma Apliecinājumu ar autogrāfu par spēli ar lielmeistari. Iespēja sacensties ar lielmeistari bija centīgākajiem, čaklākajiem un tiem, kas aktīvi spēlēja Latvijas skolu šaha olimpiādē gan atlases turnīros, gan arī Kurzemes reģiona sacensībās. Skatoties arī, lai pārstāvētas būtu dažādas vecuma grupas. Šaha pulciņa dalībnieki bija ļoti sakoncentrējušies spēlei pret lielmeistari, tāpēc simultānspēle ieilga daudz ilgāk nekā bija pat plānots. Neizšķirti ar D. Reiznieci-Ozolu vienojās Toms Virbulis, Ieva Pūstniece un Verners Skrastiņš.

Pēc simultānspēles Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols šahistiem pasniedza Diplomus par sasniegumiem Latvijas skolu šaha olimpiādē. Jau vairākus gadus Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šahisti aktīvi piedalās Latvijas skolu šaha olimpiādē. No 2022. gada 9. februāra līdz 30. martam katru trešdienu no pulksten 19,00 līdz 21.20 internetā notika atlases turnīri, kuros aktīvi piedalījās 19 grobiņnieki. Turnīri bija grūti, jo notika darbdienās – vakaros. Atlases turnīros spēlēja visa Latvija, ieskaitot sporta skolu audzēkņus, un vienlaicīgi bija 200 līdz 330 šahistu turnīrs, kur daudz kas ir atkarīgs no veiksmes izlozē. Kopumā nostartējām veiksmīgi – no 125 Latvijas skolām atlases turnīros bijām 14. vietā, uzreiz aiz Rīgas reģiona skolām, Kurzemē labākie rādītāji, par ko ieguvām papildus dalībnieku vietas reģionu sacensībās.

Iesākumā turnīri internetā tiešsaitē bija kas jauns un nezināms – gan skolotājai, gan šahistiem. Taču veiksmīgi viss tika apgūts un iegūtas jaunas zināšanas, pieredze sacensībās internetā tiešsaitē. Šaha pulciņa šahistiem tas bija liels rūdījums, jo divu, trīs stundu laikā bez pārtraukuma nācās izspēlēt no astoņām līdz 17 partijām, kas nav viegli. Sporta skolu audzēkņiem tā ir ikdiena, bet šaha pulciņa dalībniekiem tas ir pamatīgs rūdījums. Visaktīvākie šahisti atlases turnīros bija : KAROLĪNA MARKUS-NARVILA, EVELĪNA MARKUS-NARVILA, HARALDS JĀKOBSONS, MARTA FLAKSE, ERLENDS BOKUMS UN ELVIS BAUMANIS. Savukārt jau Kurzemes reģiona sacensībās 1.-4.klašu meitenēm KAROLĪNAI MARKUS-NARVILAI 2.vieta, bet SOFIJAI KŅŪTIŅAI 3.vieta.

Skola ir saņēmusi arī Diplomus par 3.vietu reģionālajās sacensībās no 62 skolām (Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes skolas spēlēja vienā turnīrā, izņemot Rīgu). Kurzemē grobiņnieki ieguva pirmo vietu.

Rudīte Bērziņa