No 15.-19.novembrim Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas Kapsēdes skolotāji L.Logina, A.Burkevica, A.Kāle un R.Rekmanis Erasmus projekta "Reading is my passion and new fashion"("Lasīšana ir mana aizraušanās un jaunā mode") ietvaros devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Grieķiju, Retimno. Projekta sadarbības skolas skolotāji bija radījuši ar dažādiem pasākumiem, aktivitātēm un nodarbībām piepildītu nedēļas plānu.

Iepazinām pašu sadarbības skoliņu, skolēnus, skolotājus, mācību procesu un skolas ikdienu. Bija iespēja iepazīt vēstures aspektus apmeklējot Heraklionu, Knosu un iepazīstot tuvāk pašu Retimno pilsētu. Apmeklējām slavenā grieķu rakstnieka Kazantzaki muzeju un iepazinām šo personību caur atraktīvām un iesaistošām aktivitātēm. Tāpat tikām iepazīstināti ar Knosas pils drupām, kuras stāsta par nozīmīgiem vēstures aspektiem grieķu dzīvēs. Bija iespēja izzināt Heraklionas universitātes bibliotēku un grāmatu, vēsturisku dokumentu restaurācijas procesu.

Taču paralēli šīm visām aktivitātēm notika diskusijas saistībā ar citu projekta dalībvalstu pieredzi izglītības jomā, turpmākajiem projekta apmaiņas braucieniem un ar projektu saistītajām darbībām.

Visas nedēļas garumā tikām lutināti ar jaukiem laika apstākļiem, nepārspējami skaistiem dabas skatiem, gardiem grieķu tradicionālajiem ēdieniem un pašu grieķu neviltotu viesmīlību.