Jau piekto gadu Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolā Grobiņā darbojas šaha pulciņš. Pa šiem gadiem šaha spēles prasmes ir apguvuši daudzi skolēni. Tāpēc skolā mazs eksperiments - prāta spēles starpbrīžos un pēc stundām.

Šaha un dambretes figūras ikvienam interesentam spēlēšanai ir Grobiņas pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļā, skolas bibliotēkā, zaļajā namiņā, kā arī sporta zāles/bibliotēkas gaitenī un arī bijušās sākumskolas ēkas 3.stāvā.

Lūgums pret šaha figūrām un dambretes kauliņiem izturēties saudzīgi. Pēc spēles figūras jāsakārto atpakaļ uz galdiņa ! Ja figūras tīšuprāt tiks saplēstas vai pazudīs, eksperiments būs neizdevies un tās tiks noņemtas. Taču šībrīža pieredze rāda, ka viss ir OK – šahs un dambrete tiek spēlēti, arī figūras uz galdiņiem tiek sakārtotas atpakaļ. Malači!

Savukārt, šaha pulciņa dalībnieki aktīvi apgūst šaha teoriju un taktiku, lai jau 2.mācību pusgadā cīnītos savstarpējās spēlēs skolas šaha čempionātos. Ir doma, ka sakarā ar prognozējamo šahistu skaitu ( ap 60 ), varētu būt jau četri čempionāti vienlaicīgi. Jau zināms, ka 1.aprīlī ir Kurzemes reģiona skolu skolēnu šaha olimpiāde. Pirms vai pēc šī datuma notiks arī bijušā Liepājas rajona skolu sacensības šahā, ko organizē grobiņnieki. Par godu Latvijas 101.dzimšanas dienai izspēlējām 4.klašu un 6.-12.klašu ātrspēles turnīru. Spēlēja katrs ar katru jeb riņķi. 4.klašu grupā cīnījās 12 šahisti. Rezultāti : 1.vieta – Ernests Jēkabsons ( uzvarēja visas spēles) , 2.vieta – Toms Virbulis, 3.vieta – Roberts Gedovius. Četri šahisti finišēja ar vienādu punktu skaitu un simboliski viņiem visiem 4.vieta – K.Lēvalds, J.Kulpe, R.Bardulis, H.Baušenieks. Meitenēm 1.vietā – J.Sprice, 2.vietā – K.Holštroma. Savukārt 6.-12.klašu grupā cīņas bija tik spraigas un emocijām bagātas, ka līderi mainījās ik pēc spēles un, lai noteiktu pirmo trijnieku, nācās veikt pat pārspēles. 1.vietā – Verners Skrastiņš, 2.vietā – Ieva Pūstniece, 3./4.vietā – Kārlis Andersons un Kristians Kulpe.

Rudīte Bērziņa