Viktorija Aļeksejeva (9.c), skolas ziņu redakcija

Katru gadu septembrī notiek Dzejas dienas, kurās tiek lasīti dzejnieku darbi. Cilvēkiem, kuriem dzeja nav tuvu pie sirds, Dzejas dienas īsti nerūp. Tomēr tās tiek pamanītas, jo Latvijā notiek dažādi pasākumi. Man pašai šķiet, ka Dzejas dienas nav pārāk svarīgas, ja vien nākotnē nebūsi literāts. Tomēr ir svarīgi zināt savas dzimtās valodas literatūru, tai skaitā, dzeju. Šajās dienās var papildus uzzināt par to.

Mūsu skolā Dzejas dienas notiek katru septembri. Tie ir vairāki pasākumi, kuros visi tiek iesaistīti. Vispirms notiek kopīga dzejas lasīšana. Katru gadu tiek izvēlēts viens dzejolis, kuru pirmajā stundā lasa klasēs - vienalga, vai tā ir literatūra vai matemātika. Šogad Dzejas dienas skolā sākās ar Māras Zālītes dzejoli "Labdien". Protams, vienu dzejoli lasot, nekļūsi par pārliecinātu literātu - tas vairāk ir domāts tādai kopības izjūtai. To pašu var teikt par dzejoļa lasīšanu skolas pagalmā. Bija jau labi būt visiem kopā, atrasties uz viena viļņa.

Mani uzrunāja dzejoļu pasts, kas arī notiek jau vairākus gadus. Tas notiek tā - skolēni atrod dzejas krājumos labus dzejoļus un sūta tos citiem. Es aizsūtīju mammai Māras Zālītes dzejoli un pretī saņēmu "smaidiņu". Patīkami!

Piektdien, 16. septembrī, garajos starpbrīžos risinājās dzejas diskotēka. Tajā skolnieki izvēlējās dzejoli, to nolasīja, un 12. klases audzēkņi pieskaņoja tiem dziesmu, pie kuras varēja padejot.

Man liekas, ka šī bija interesanta ideja, kā savādāk nosvinēt Dzejas dienu noslēgumu, redzēsim, vai diskotēka kļūs par tradīciju.

Lai arī Dzejas dienas mums tiek vairāk pasniegtas izklaižu veidā, tomēr tās dod stimulu vairāk interesēties par literatūru, šajā gadījumā, par dzeju. Atzīšos, ka pati kādreiz esmu mēģinājusi rakstīt dzejoļus. Tas notika 4.klasē, pateicoties skolotājai Lilitai Līnei. Mans dzejolis tika ievietots krājumā "Garā pupa."

Putni
Kādā pavasara rītā