Projekts saulainajā Kiprā ir noslēdzies un devis lielu saules, pozitīvisma un zināšanu devu. Marta pirmajā nedēļā, kad Latvija tinās biezajā un baltajā sniega segā, 9. b klases skolnieces Rēzija, Lauma un Kate devās ceļā uz Kipru, kur viņas sagaidīja ģimenes, kuras sirsnīgi uzņēma un rūpējās par viņu labsajūtu. Šajā laika periodā tika iepazīta kontrastainā Kipra, kur līdzenumi, pludmales un kalnainais apvidus nevienu neatstāj vienaldzīgu. Ziedošie augi, zaļās un ziedošās palmas, kā arī citronu, apelsīnu un olīvju audzes liek pārsteigumā iesaukties : ,, Vai tiešām paradīze?”

Nedēļas gaitā tika iepazīta skola un skolas darba ritms, klašu izvietojums, darba dienas ilgums, iztaujāti skolēni un skolotāji par mācību procesu. Skolēni jau 1. dienā tika sadalīti jauktās komandās, iepazīstināti ar veicamajiem uzdevumiem. Turpmāko 2 dienu laikā bija jāvēro un jāapkopo informācija par lielāko pārsteigumu, tuvāko objektu, satraucošāko, jāatrod ģeniālāko ideju un visu informāciju jāapkopo prezentācijā.

Protams, ka jau otro nakti skolēni veltīja, lai iemācītos kopīgu deju, kuru iespaidīgi un daudzskaitlīgi nodejoja skolu prezentāciju dienā. Tiešām iespaidīgi! Iepriekš sagatavotās prezentācijas par ūdens izmantošanu un taupīšanu bija interesantas, katra ar savu ,, odziņu”, bet mūsu skolnieču sagatavotā prezentācija izpelnījās visskaļākos aplausus, jo nopietnais un pamācošais noslēdzās ar humora devu.

Skolēni devās arī vīnogulāju laukos, lai paši mērītu augsnes skābumu, iepazītos ar vīnogu audzēšanas procesu, kā arī to pārstrādāšanu. Kontrastainā daba deva iespēju izpētīt augu un dzīvnieku valsti gan purvainās vietās ap ezeru, gan arī doties ekspedīcijā kalnainā un saulainā apvidū, salīdzinātu augu un dzīvnieku dažādību.

Brīvajos brīžos starp nopietnajiem izpētes uzdevumiem, skolēni fotografēja un pārdomāja iespējas 1. dienas dotajiem uzdevumiem. Prezentāciju veidošana notika draudzīgā gaisotnē, sadarbojoties, arī prezentācijas procesā iesaistījās visi grupas skolēni. Tās bija izdevušās lieliskas, interesantas un izzinošas. Bija patīkami vērot mūsu skolnieces, kuras bija ļoti draudzīgas, vienmēr smaidīgas un pozitīvas. Lauma paspēja izveidot emocionāli siltu fotogrāfiju filmiņu ar skaistākajiem mirkļiem šajā nedēļā. Kipriešu ģimenes ļoti rūpējās par mūsu meitenēm, gan vedot ekskursijās, gan pusdienās, gan piedāvājot augļus plūkt pašu dārzā un pašus svaigākos, gan ļaujot izvēlēties dāvanu pēc sirds patikas.

Kopīgās vakariņas aizritēja sarunās un dejās. Nedēļa bija paskrējusi. Atvadas, apskāvieni un asaras. Kāda daļiņa Kipras skaistās zemes, ģimeņu rūpes un draudzības siltums ir iemājojis mūsu sirdīs. Paldies! Projekta gaitu virzīja projektu vadītāja Indra, aktivitātēs piedalījās skolotājas Ināra un Inta Š. ( arī apkopoja informāciju un fotografēja).