Tuvojoties Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai, Z.Mauriņas Grobiņas vidusskolas skolēni oktobra sākumā jau iejutās Latvijas Valsts prezidenta lomā un piedalījās Valsts prezidenta kancelejas izsludinātajā konkursā “Iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo valsts svētku uzrunu tautai.” Konkursam tika nosūtītas 10 skolēnu runas. Konkursantu darbus izvērtēja kompetenta žūrija, un visi 10 konkursanti – Līva Bardule, Linda Pudiņa, Liene Sunipa, Madars Podnieks, Pauls Skābardis, Tālrīts Pujēns 8. b klase un Anita Figoriņa, Emīlija Mikuļska, Roberts Jansons, Toms Laizāns 10. a klase saņēma ielūgumus, lai 12. novembrī Rīgas pils Svētku zālē piedalītos sarunā “Vai viegli būt prezidentam demokrātijā?”. Ierodoties Valsts prezidenta pilī tika izieta gan drošības kontrole, gan pārvarēts pirmais uztraukums. Pasākuma ievaddaļā tika sveikti uzvarētāji katrā vecuma grupā. Bijām ļoti lepni, ka 7. – 9. klašu grupā uzvarētājs ir mūsu 8. b klases skolnieks Tālrīts Pujēns, kuram tika dota iespēja savu runu norunāt 18. novembrī Nacionālajā teātrī.

Pasākumu – sarunu vadīja neatkarīgās teātra trupas Kvadrifrons aktieris Jānis Kronis, kurš pašreizējam Valsts prezidentam E. Levitam un Valdim Zatleram (Valsts prezidents (2007–2011)) uzdeva jautājumus, kurus iesūtīja konkursanti, gan jautāja, atrodoties klātienē. Saruna bija sirsnīga, ar humora pieskaņu, taču ļoti izzinoša. Lepojos, ka pirmais bija Emīlijas iesūtītais jautājums, kurš skanēja,, Vai jau skolas vecumā zinājāt, ka vēlaties savu nākotni saistīt ar politiku?’, izskanēja arī Anitas jautājums ,, Kas ir grūtākais prezidenta amatā?’ Uzzinājām, ka pašreizējam Valsts prezidentam ir 4 miesassargi, ka bērnības mīļākais ēdiens bija cepti kartupeļi, ka runas gan raksta sadarbībā ar padomniekiem, gan arī pats, taču nekad neēd pusdienas, bet ēd tikai sievas gatavoto ēdienu mājās, atpūta ir reti, bet, ja ir kāds brīdis, tad dodas gargabalpastaigās, bet V.Zatleram arī pašlaik ir 1 miesassargs, ka bērnībā mīļākais ēdiens bija buberts, ir bijis iespaidīgā vizītē Ķīnā. Svētku uzkodas baudot secinājām, ka diskusija bija ļoti vērtīga, vadītājs aizraujošs, sajūtas pacilājošas. Tikai žēl, ka prezidenta aizņemtības dēļ netikām pie kopēja foto.

Vakara noslēgumā noskatījāmies koncertuzvedumu "Savējs. Mūsos pašos" pie Valsts Prezidenta pils, gan , protams, aizgājām līdz Brīvības piemineklim. Šogad mēs atzīmējam Satversmes simtgadi un Valsts prezidenta institūcijas simtgadi.

Patiesi lepojos ar mūsu jauniešiem, kuriem ir savs viedoklis par Latvijā notiekošo, kuri prata ar savu stāju, uzvedību, svinīgumu apģērbā parādīt, ka ir īsti Latvijas saimnieki –patrioti. Paldies šo jauniešu ģimenēm par atbalstu un rūpēm!

Svinam svētkus un atceramies, ka viss ir - MŪSOS PAŠOS! Daudz laimes Tev, mana LATVIJA! Šis ir brīdis, kad iepazīties, sajust un izdzīvot 7. – 9. klašu grupas laureāta Tālrīta Pujēna uzrunu Latvijas tautai.

Sveika, latviešu tauta!

Tieši šodien, kad dabā ir pelēkums, sarkanbaltsarkanajiem karogiem plīvojot, mēs svinam Latvijas tautas, valsts un zemes jubileju. Man ir liels prieks atrasties uz zemes, kura ir zaļāka un apvienotāka kā jebkad. Sveicu visus, kas šajā vakarā ir kopā ar savām ģimenēm, draugiem un visu tautu un kopīgi svin šo svarīgo notikumu visai Latvijai. Mans novēlējums jums visiem latviešiem ir šāds:

Neesiet nevarīgi un slinki, kopā mēs palīdzēsim Latvijai attīstīties. Nevaris jau sen ir miris.

Neesiet neredzīgi kā osis, kas nezinot, ka vēl nav rudens, met lapas nost.

Skatieties sev apkārt! Sajūtiet!

Esiet vienoti ar sevi, ar ģimeni, ar draugiem, ar dabu, ar kokiem, ar sūnām.

Neskatieties pagātnē, jo tā jau ir notikusi! Šodien neskatieties nākotnē, jo tā vēl būs, to piedzīvosim, jo šī ir tā īstā diena, ko mana tauta godā ceļ.

Šodien mūsu mīļajai Latvijai ir jubileja! Daudz laimes piedzīvot Tev, Latvija, un mums visiem!