Visa Latvija 20. janvārī atzīmē, kā Barikāžu aizstāvju atceres dienu. Barikāžu aizstāvju atceres dienā pie ugunskuriem satiekas barikāžu dalībnieki un jaunieši. Arī mēs – 4. c klase sasēdāmies ap imitētu ugunskuru, kuru kopīgi veidojām.

Stundās tiek stāstīts par barikādēm, lai skolēni zinātu, kā tas notika. Šoreiz neierastā veidā – mācību stundu vadīja jaunieši no10. b klases un skolotāja Anna Zalāne.

Jaunieši rādīja prezentāciju par Barikāžu aizstāvju atceres dienu, stāstīja un 2 jaunieši demonstrēja savas iemaņas – karavīru stājas. Skolēni veidoja plakātu, kurā ierakstīja atziņas no redzētās stundas. 4. klases skolēniem - gan zēniem, gan meitenēm bija iespēja izmēģināt savas spējas ierindas stājā. Tāda veida pārbaude, liecināja, ka ne visi jaunieši, var nostāvēt bez liekām kustībām, bet bija tādi, kas izturēja 100%, arī meitenes tajā skaitā.

Skolēnu atziņas: • patika spēle „Mierā un brīvs”; • uzzinājām daudz jauna; • patika veidot plakātu; • patika sēdēt pie ugunskura; • patika stāsti par karavīriem; • komandas darbs; • interesanti likās sēdēt uz spilveniem, nevis kā ierasts – solos;

4.c klases skolēniem ļoti patika stunda. Bija jūtama saliedētības un vienotības sajūta stundas laikā.

Skolēni izteica vēlmi arī turpmāk sadarboties ar 10. b klasi.

Paldies 10.b klases skolēniem un skolotājai Annai Zalānei.

4.c klases skolēni un skolotāja Linda Būka.