Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas skolēniem 6.oktobrī bija lieliska iespēja apmeklēt apvienības “Latvijas koncerti” piedāvāto muzikālo izrādi “Mazais princis”. Tik sen nebija būts koncertā! Nav brīnums, ka Grobiņas skola okupēja pilnībā visu Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” zāli, jo koncertu vēlējās redzēt daudzi skolēni no 1. - 6.klasei.

Kamēr skolas autobusi atveda uz Liepāju visus skolēnus, pagāja labs laiciņš. Pa to laiku agrāk ieradušies skolēni varēja pastaigāt pa Liepājas promenādi un centru, apskatot rudenīgos apstādījumus, mākslas instalācijas un pat karakuģi “Namejs” Liepājas ostas kanālā.

Un tad jau bija arī laiks doties uz koncertzāli. Lai kā gribas skaļi izrādīt prieku par pasākumu, skolotāji tomēr atgādina par to, kā jāuzvedas publiskā pasākumā. Jā, laikam balsis jāpieklusina...

Taču koncertuzveduma laikā mākslinieki dažbrīd ļauj skatītājiem kļūt mazliet skaļākiem, kad visiem kopā jāpiedalās rīta rosmē un jāsit ar plaukstām ritms. Grobiņas skolēniem ritma izjūta ir izcila – esam taču skola, kurā daudzi skolēni apgūst programmu ar padziļinātu mūzikas apguvi.

Mazais princis, lidotājs, lapsa, roze un citi tēli uz skatuves aicināja mazos klausītājus domāt par draudzības un mīlestības nozīmi, par skumjām un prieku. Dziedātāji un dejotāji - Elza Rozentāle, Baiba Renerte, Kalvis Kalniņš, Toms Kursītis, Ruslans Kurlovičs, Jānis Putniņš - uzstājās ar lielu atdevi. Notiekošais un skatuves likās bērniem labi saprotams. Tagad vēl vajadzētu izlasīt visu A. de Sent-Ekziperī “Mazo princi”.

Paldies Latvijas Skolas somai!