Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas šahisti čakli pirmajā mācību pusgadā ir mācījušies šaha gudrības.

Nu laiks apgūtās prasmes pielietot – spēlēt šahu sacensībās, jo visi ļoti grib tieši spēlēt. 20.janvārī tika atklāts tradicionālais šaha čempionāts, kas ir veltīts Grobiņas 325.dzimšanas dienai un ilgs līdz maijam, kad svinīgos apstākļos notiks apbalvošana. Sakarā ar lielo interesentu skaitu, vienlaicīgi notiks 4 turnīri : 1.-2.klašu, 3.- 4.klašu, 5.klašu, 6.-12.klašu. Kopumā pie rūtotajiem galdiņiem cīnīsies 58 šahisti. Vairākiem spēlētājiem, kas aktīvi līdz šim apmeklēja skolas šaha pulciņu, nodublējās paralēli citas aktivitātes un tāpēc šoreiz nepiedalīsies. 1.-2.klases šahisti vēl visu janvāri apgūs šaha gudrības un turnīru uzsāks februārī, jo vēl jāmācās matot Karali.

Skolas šaha čempionātus atklāja skolas direktore Laila Urbāne un lielmeistare Dana Reizniece – Ozola, kas veica arī turnīru pirmo kārtu izlozi. D.Reizniece – Ozola svinīgi šahistiem pasniedza izziņas par trešajām un ceturtajām sporta klasēm šahā jeb reitingiem, kas bija sasniegti startējot sacensībās iepriekšējā gadā. 3.sporta klase šahā: LAURAI PAEGLEI, JASMĪNAI SPRICEI, GUSTAVAM BAUMANIM, ROBERTAM GEDOVIUSAM, IEVAI PŪSTNIECEI, TĀLRĪTAM PUJĒNAM, KĀRLIM ANDERSONAM, VERNERAM SKRASTIŅAM, ELIZABETEI BRIKŠĶEI, ERNESTAM JĒKABSONAM, TOMAM VIRBULIM. 4.sporta klase – TĪNAI VIRBULEI.Skolēni līdz šim spēlēja šahu ar padomju laiku un ķīniešu ražojuma ļoti vieglām figūrām, kuras grūti pārredzēt un pie mazākās galdiņa sakustēšanās visas figūras apgāzās - partija izjuka, skolēni vairs neatcerējās iepriekšējo pozīciju. Visiem šahistiem par prieku Dana Reizniece – Ozola dāvāja ļoti kvalitatīvus desmit šaha galdiņus un figūru komplektus. Kā vēlāk atzina 5.klašu šahisti, kas uzreiz pēc izlozes uzsāka čempionāta kārtu, bija vieglāk pārredzēt šaha galdiņa laukumu un figūras. Piektklasniece Evelīna Markus – Narvila pēc spēles atzina, ka jaunās šaha figūras patiešām ir lieliska un vērtīga dāvana, jo pavisam cita šaha partija bijusi un vieglāk bijis figūras kombinēt. Katru nedēļu līdz maijam katrai grupai viena spēles kārta. Apdomas laiks katram spēlētājam 20 minūtes. Kopā uz partiju 40 minūtes. Šahs ir prāta spēle, kas trenē pacietību, uzmanību, neatlaidību, gribasspēku un, protams, prātu.

29.janvārī skolas šahistu izlase 14 - 16 skolēni piedalīsies Kurzemes skolēnu komandu sporta spēlēs šahā Kuldīgā. 1.aprīlī skolas šahistu izlase (12- 15) piedalīsies Latvijas skolu skolēnu Kurzemes reģiona Šaha olimpiādē Talsos. Ja paveiksies, tad fināls Rīgā.

Savukārt, 18.aprīlī skolā notiks starpnovadu (bijušā Liepājas rajona) skolēnu sporta spēles šahā un dambretē, ko tradicionāli organizē grobiņnieki.

Skolēniem ir arī iespēja brīvajā laikā spēlēt šahu bērnu bibliotēkā . Gan šahs, gan dambrete ir bibliotēkas telpās uz speciāla, atsevišķa galda. Vēl šaha un dambretes figūras ir skolas bibliotēkā , sporta zāles / bibliotēkas gaitenī un bijušās sākusmkolas ēkas 3.stāvā. Skolēniem tikai jāievēro kārtība, ka pēc spēles skaisti jāsaliek atpakaļ uz galdiņa figūras un pret tām jāattiecas saudzīgi. Figūras ir arī bērnu – jauniešu centriņā. Ja iesākumā gaiteņos figūras tika izvietotas, šauboties vai starpbrīdī un pēc stundām būs interesenti, kas tās spēlē, tad līdzšinējā pieredze rāda, ka tiek spēlēts aktīvi un veidojas pat rinda.

RUDĪTE BĒRZIŅA