Erasmus+ K2 projekta ietvaros no 15. līdz 22. oktobrim skolas vadības pārstāvji viesojas Vidusjūras salā Kiprā.

Skolotājiem dota iespēja iesaistīties diskusijās un dalīties ar savu pieredzi, mācīties stratēģijas, kā rīkoties reālās situācijās klasē. Vērojam mācību stundas, iepazīstamies ar skolas vadības darbu un prioritātēm, inovatīviem risinājumiem izglītībā. Kursus organizē starptautisks izglītības uzņēmums Shipcon (http://shipcon.eu.com/).

Esam iepazinušies ar Kipras izglītības sistēmas niansēm. Kipriešiem ir svarīga savas valsts vēsture, ar ko arī mūs iepazīstināja. Dabas un vēstures objekti ir neatņemama sastāvdaļa Kipras identitātē. Esam iepazinuši Kipras vēstures liecības Kurionu arheoloģiskajā centrā, kura pastāvēšana ir datēta ar mūsu ēras sākumu.

Projekta laikā mums tika tika dota iespēja viesoties vienā no jaunākajām un modernākajām privātajām izglītības iestādēm Kiprā IMS (Institute of Math & Sience https://www.ims-edu.com/ims-private-school/). Iepazinām skolas vadības darbu un vērojām matemātiskās statistikas stundu sešpadsmitgadīgiem skolēniem. Skolā mācības notiek angļu valodā un tiek realizēta Lielbritānijas mācību programma. Skolas vide dizainiski sasaucas ar Grobiņas pilsētas bibliotēkas interjeru. Skolēniem tiek dota iespēja pašiem veidot “izvēlēs grozus”, kas ir mūsu tuvākās nākotnes izaicinājums. Skolas trīs vidusskolas klasēs mācās 110 skolēni, kuri novērtē izglītības kvalitāti un vecāki ir gatavi ieguldīt apmēram 7500 € gadā, lai bērni varētu studēt Lielbritānijas vadošajās augstskolās. No pagājušā gada absolventiem astoņi ir Kembridžas universitātes studenti.

Esam iepazinuši Limassolu, kas pēdējos čerdesmit gados ir izaugusi par Kipras industriālo centru. Esam atgriezušies vasarā, ārā +30 grādi un šis ir granātābolu ražas laiks!