19.aprīļa rītā 4.a klase ar audzinātāju Aidu un dabaszinības skolotāju Aiju Maiju devās pārgājienā uz Liepājas RAS “Ķīvītes” un “Meņģeļu dārzniecību.” Lai gan sākumā bija bažas, ka ceļš būs grūts un tāls, izrādījās pavisam citādi. Visi skolēni ievēroja satiksmes un drošības noteikumus, pārvietojoties pa ceļu, kur aktīvi brauca mašīnas, bija pieklājīgi, draudzīgi un saprotoši, ja kādam tika aizrādīts.

Ierodoties Liepājas RAS “Ķīvītes,” mūs sagaidīja Haralda mamma, kura mūs iepazīstināja ar to, kas notiek “ārpusē.” Šeit bija uzdevums, kur katram skolēnam jāatrod savs konteiners, kas apzīmēts ar konkrētu piktogrammu, cītīgi jāielūkojas tajā, lai pēc tam varētu izstāstīt par redzēto pārējiem. Pēc tam jau devāmies iekštelpās, kur iepazināmies ar ekspozīciju “Nenovērtēto lietu muzejā.” Tāpat pārrunājām par ārpusē redzēto. Paldies par izzinošo nodarbību!

Pēc nelielas atpūtas tālāk devāmies uz “Meņģeļu dārzniecību.” Šeit mūs laipni sagaidīja Luīzes vecāki. Pēc garā ceļa iestiprinājāmies ar skolas ēdinātāju līdzi dotajām garšīgajām cepamdesiņām, izbaudījām plašo sētu, kur varējām šūpoties šūpolēs, lēkāt pa batutu, spēlēt dažādas sporta spēles. Un pēc tam ķērāmies klāt darbiņiem – meitenes ap hortenziju stādiņiem lika klāt to nosaukumus, zēni podus nesa laukā no siltumnīcām un kārtīgās un akurātās rindās lika stādu placī, citas meitenes, Luīzes mammas pārraudzībā, stādīja dažādas ziedu kompozīcijas, kuras nākamajā dienā tika vestas uz Rīgu, citi nodarbojās ar laistīšanas darbiem. Kā jau pēc kārtīgi padarītiem darbiem, noslēgumā vēl aktīvā atpūta.

Kā atzina paši bērni, tad pārgājiens bija izdevies. Citiem patika, ka bija tālu jāiet, citiem, ka varēja strādāt dārzniecībā, citiem, ka varēja darīt ko grib. Arī es varu teikt, ka pārgājiens bija izdevies! Paldies visiem iesaistītajiem vecākiem par atsaucību!

4.a klases vārdā – audzinātāja Aida.