Jau septīto reizi februārī par godu Grobiņas dzimšanas dienai startēja skolēnu vidū populārais Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha čempionāts. Tradicionāli pirmajā mācību pusgadā skolēni apgūst šaha spēles prasmes, bet otrajā mācību pusgadā zināšanas pielieto praksē – sacensībās. Līdz februārim šaha pulciņā trenējās 85 skolēni. Taču skolas šaha čemponātā noteiktām klašu grupām uz spēli ir jābūt precīzos laikos, kas lielā skolā ar 5 paralēlklasēm nemaz nav tik vienkārši. Vairākiem skolēniem nodublējās citas aktivitātes un čempionātu uzsāka 75 šahisti, ka ir čempionāta dalībnieku rekordskaitlis. Finišēja 72. Cīņas pie rūtotajiem šaha galdiņiem notika 4 mēnešus. Vienlaicīgi 5 turnīri - pa klašu grupām. Apdomas laiks partijai 40 minūtes jeb 20 minūtes katram spēlētājam. Šogad visos turnīros medaļu saņēmēji izšķīrās burtiski pēdējās spēlēs. Cīņas bija spraigas. 1.klašu turnīrā cīnījās pat 17 jaunie šahisti.

22.maijā skolas pagalmā, klātesot šahistu vecākiem un vecvecākiem,notika svinīgs šahistu apbalvošanas pasākums. Kā ikgadu skola parūpējas par medaļām 1.-3.vietu zēniem un meitenēm, kā arī Diplomiem. Taču šogad šahistu sacensībām lielāku azartu iedeva cīņa par katra turnīra 1.vietu jeb čempiona titulu, jo bija iespēja izcīnīt Daces Lēvaldes firmas RIPO DL (Grobiņā un Liepājā auto - velo rezerves daļu veikali) skaistajiem kausiem. Katra turnīra 1.vietas zēnam un meitenei no šīs firmas arī ar šaha simboliku apdrukātas somiņas. Azarts virmoja, šahisti papildus trenējās internetā, kā arī risināja šaha uzdevumus, papildināja zināšanas no šaha grāmatām. Uzvarām un zaudējumiem līdzi dzīvoja šahistu ģimenes un klasesbiedri. Dažos turnīros pat notika 4-6 spēļu pārspēles par 1.vietu.

1.KLAŠU GRUPA.

Turnīra uzvarētājs (visas uzvaras !!!) – RIHARDS ASTRAUSKS. RIPO DL kausa ieguvējs.

Zēniem: 1.vieta – RIHARDS ASTRAUKS, 2.vieta – MĀRTIŅŠ VĪTOLS, 3.vieta – RAINERS LANKA, 4.vieta- VINCENTS JANSONS, 5.vieta - ARNOLDS GRĪNIS, 6.vieta – KRISTERS ALKSNIS.

Meitenēm: 1.vieta – MAGDALĒNA DZENE, 2.vieta – ALEKSA LAURE, 3.vieta –MARTA OŠENIECE,4.vieta-GABRIELA JONAITE, 5.vieta - GRĒTA CĒRPA, 6.vieta –EMĪLIJA KĀRKLIŅA. Pateicības raksti par aktīvu dalību čempionātā : ALEKSAM EZERMALIM, RIČARDAM GAURIM, GUSTAVAM LAPIŅAM, MANU OMARAM LIELJUKSIM, JĒKABAM MAKAROVAM.

2.KLAŠU GRUPA.

Turnīra uzvarētāja – MARTA FLAKSE. RIPO DL kausa ieguvēja.

Zēniem: 1.vieta – RIČARDS KAZBUĶIS, 2.vieta –ARTURS KINGDONS, 3.vieta –RALFS KONTRAUSKS, 4.vieta- ERNESTS ZVIRBULIS, 5.vieta- ERNESTS LEJNIEKS , 6.-7.vieta –VALTERS ŠĒNBERGS un JĒKABS SPRŪDE .

Meitenēm: 1.vieta – MARTA FLAKSE, 2.vieta – MELĀNIJA PURNE, 3.vieta –EMĪLIJA GUSTA.

3.KLAŠU GRUPA.

Turnīra uzvarētājs - ERLENDS BOKUMS. RIPO DL kausa ieguvējs.

Zēniem: 1.vieta - ERLENDS BOKUMS ( visas uzvaras !!!), 2.vieta – ULVIS STALIDZĀNS, 3.vieta – VIESTURS KRŪMIŅŠ, 4.vieta- ARTŪRS JONAITIS, 5.vieta- ROBERTS KOSILO, 6.-7.vieta – RIČARDS BAIKOVS un VALTERS LĒVALDS.

Pateicības raksti par aktīvu dalību čempionātā : GUSTAVAM LIEPIŅAM, NORBERTAM DZENIM, VALTERAM VĪTOLAM – VĪTOLIŅAM, MIĶELIM MEDNIM.

Meitenēm: 1.vieta - SOFIJA KŅŪTIŅA ( visas uzvaras !!!), 2.vieta – KAROLĪNA MARKUS - NARVILA, 3.vieta – AMĒLIJA ŽIMANTE, 4.vieta- MEGIJA LAURE, 5.vieta- KETIJA TEREŠČENKO. Sakarā ar to, ka Erlends un Sofija , bez neviena zaudējuma, finišēja ar vienādu punktu skaitu, notika pārspēle. Pirmajā pārspēlē rezultāts : 1- 1 ( vienreiz spēle ar baltajām figūrām, otrreiz ar melnajām). Tikai otrajā pārspēlē vienlīdzīgā un abpusēji neatlaidīgā cīņā Erlendam izdevās izcīnīt čempiona titulu. Jā, arī līderiem būt nav viegli, jo ir lielāka atbildība un cīņasspars. Ļoti, ļoti tuvu 1.vietām bija arī Ulvis un Karolīna.

4.-6.KLAŠU GRUPA.

Turnīra uzvarētājs – GATIS JAŠMONTS. RIPO DL kausa ieguvējs.

Zēniem: 1.vieta - GATIS JAŠMONTS, 2.vieta – ELVIS BAUMANIS, 3.vieta –REINIS VĪTOLS, 4.vieta- SEMĪRS VEITS, 5.vieta- GUSTAVS LĒVALDS, 6.vieta – HARALDS JĀKOBSONS, 7.vieta – PĒTERIS BARDULIS.

Meitenēm: 1.vieta – MELDRA PAEGLE, 2.vieta –MĀRA VĀRNA, 3.vieta –VIJOLĪTE PUJĒNA, 4.vieta- KSENIJA TIMOŠENKO, 5.vieta- ANNIKA MARTINOVA, 6.vieta –RŪTA BUBLAUSKA.

Pateicības raksti par aktīvu dalību čempionātā : EDUARDAM KUNDZIŅAM, EDGARAM KŅŪTIŅAM, EMĪLAM RUNIM, NORAI PAEGLEI.

7.-12.KLAŠU GRUPA.

Turnīra uzvarētājs – GUSTAVS BAUMANIS. RIPO DL kausa ieguvējs.

Zēniem: 1.vieta – GUSTAVS BAUMANIS, 2.vieta –ERNESTS JĒKABSONS, 3.vieta – ARTŪRS MEIERS, 4.vieta- TOMS ERNESTS VIRBULIS, 5.vieta- MARATS MARKOVSKIS, 6.vieta –ROBERTS GEDOVIUS, 7.vieta – VALTS STALIDZĀNS.

Meitenēm: 1.vieta - IEVA PŪSTNIECE, 2.vieta – TĪNA EVELĪNA VIRBULE, 3.vieta – LAURA PAEGLE, 4.vieta – EVELĪNA MARKUS-NARVILA.

Pateicības raksts par aktīvu dalību čempionātā EDUARDAM VĀRNAM.

Šajā grupā bija riņķa turnīrs jeb spēlēja katrs ar katru un visspraigākās cīņas. Līderi mainījās pēc katras kārtas. Medaļu sadalījums bija neprognozējams līdz pat finiša spēlēm. Ievai un Tīnai par meiteņu 1.vietas medaļu notika pat 6 spēļu pārspēle.

Šogad šaha čempionātam bija lielisks vecāku un vecvecāku atbalsts. Par brelokiem ( atslēgām vai mugursomām) ar uzrakstu „LIELISKAIS ŠAHISTS 2023.’’ 100 % visiem turnīra dalībniekiem parūpējās Dzintra un Viesturs Niedoli – zemnieku saimniecība „Saules” , kā arī Solvita un Ģirts Bokumi. 2.-3.vietām pārsteiguma balviņas sagādāja Evita un Jānis Virbuļi.

Šahistu vārdā lielum lielais PALDIES arī pārējiem vecākiem un vecvecākiem , kas palīdzēja sagādāt skaistas pārsteiguma balviņas 100% visiem šaha čempionāta dalībniekiem.

Šaha pulciņš skolā darbojas jau 8 gadu un visaktīvākie, neatlaidīgākie, mērķtiecīgākie tā apmeklētāji no pašiem pirmsākumiem jeb šaha pulciņa “veterāni” ir: IEVA PŪSTNIECE, TĪNA EVELĪNA VIRBULE, EDUARDS VĀRNA, ROBERTS GEDOVIUS, ERNESTS JĒKABSONS, LAURA PAEGLE, MARATS MARKOVSKIS, EVELĪNA MARKUS – NARVILA, TOMS ERNESTS VIRBULIS, GATIS JAŠMONTS. Malači !

Visiem šahistiem priecīgu, piepildītu un jaukiem notikumiem bagātu vasaru !

Rudīte Bērziņa