Šogad, no 14.-18. oktobrim mūsu skolas skolēni un skolotājas devās projekta Erasmus “Get Smart” sanāksmē uz Lietuvu, Skodu. Tā kā Skoda neatrodas tālu no Grobiņas, tad vienu no sanāksmes dienām arī pārējie mūsu skolas skolēni, kas ir iesaistījušies šajā projektā, aizbrauca apciemot citu valstu dalībniekus.

Aizbraucot tur, mums bija jānodzied divas latviešu dziesmas, jāvada rotaļas un vienkārši kopā jāpavada laiks. Tas bija pēdējais vakars, kad visu valstu dalībnieki bija kopā, tāpēc visi bija īpaši draudzīgi un komunikabli. Mēs kopā dejojām, runājām, izveidojām jaunas draudzības. Latvieši un lietuvieši izveidoja īpaši tuvu un ciešu draudzību, un esmu pārliecināta, ka tā nebija pēdējā reize, kad mēs tikāmies.

Evelīna Jansone 9.a

Taču sanāksmes visā nedēļā piedalījās divas mūsu skolas skolnieces - Anete Laursone un Marta Kātiņa no 9.a klases.

Pirms braucām uz Lietuvu, biju diezgan uztraukusies, jo tieši Erasmus + projekts bija mana pirmā piedalīšanās projekta sanāksmē ārzemēs. Aizbraucot uz Lietuvu, redzēju gan jaunas sejas, gan arī cilvēkus, kurus biju satikusi Latvijā, un manī uzreiz radās drošības sajūta. Cilvēki bija ļoti jauki un ar lietuviešiem man ātri izveidojās labs kontakts. Nezinu vai tas tāpēc, ka mūsu valstis ir baltu tautas, vai tāpēc, ka raksturi saskanēja, bet visvairāk laiku pavadiju tieši ar lietuviešiem. Pārbraucot mājās, es secināju, ka lietuvieši daudz neatšķiras no latviešiem. Protams, katra valsts ir ar saviem svētkiem un tradīcijām, bet Lietuvā varēju saskatīt arī Latviju. Man ļoti patika laiks, ko pavadīju Lietuvā, ieguvu jaunus draugus no dažādām valstīm un pat nedaudz iemācījos lietuviešu valodu, kas pilsētā, kur mēs atradāmies, bija pārsteidzoši līdzīga, jo bija vārdi, kuriem es nojautu tulkojumu vai pat pilnībā sapratu.

Anete Laursone, 9.a

Sākumā braucot uz Lietuvu domāju, ka nebūs interesanti, tas ir tepat, gribēšu ātrāk mājās. Taču tas, ko tur ieguvu, paliks manā atmiņā vienmēr. Mēs apskatījām keramikas darbnīcu, vairākus muzejus, tajā skaitā Dzintara muzeju Palangā, uzzinājām par citu valstu kultūru- dziesmām un tradicionālajām rotaļām. Taču tas viss ir nekas salīdzinājumā ar to, kādi bija jaunieši. Neslēpšu, vislabāko kontaktu uzreiz ieguva latvieši un lietuvieši, pārējie valstu bērni arī bija ļoti komunikabli un jauki. Tas, kas man visvairāk paliks dziļi sirdī, ir tas, ka tu vari labi, jautri un jauki pavadīt laiku pat ar 5 dažādu citu valstu vienaudžiem, kurus esi saticis pirms dažām stundām. Tam nevajag nekadās ilgstošas un ciešas attiecības. Galvenais ir runāt un nebaidīties.

Marta Kātiņa, 9.a