Grobiņas sākumskola

Atziņas no koncertuzveduma

   6.novembrī 4.b klases un 6.b klases skolēni devās uz koncertuzvedumu “Birzīs un norās” Lielā Dzintara koncertzālē Liepājā. Muzikālajā uzvedumā grupu “Auļi” un “Tautumeitas”, koklētājas L.Griķes, deju kolektīva “Rucavietis” un  koncerta vadītājas vadībā baudījām stāstu par latvisko dzīvesziņu sendienās.

            Lūk dažas no 4.b klases skolēnu atziņām par redzēto un dzirdēto:

-          Man ļoti patika viss koncerts.

-          Man patika tautas dejas, īpaši, deja ar maskām.

-          Bungu un dūdu grupa “Auļi” bija vissuperīgākie!

-          Tautumeitas bija tikpat labas, kā X-fakorā.

-          Uzzināju, ka dūdas ir ļoti sens mūzikas instruments.

-          Man patika klausīties teiku par vecīti, kas patiesībā bija dieviņš.

-          Es uzzināju, ka nora nav tikai meitenes vārds, bet arī pļava.

-          Uzzināju, kā cilvēki dzīvoja senos laikos.

-          Gribējās, lai koncerts ir garāks.

-          Domāju, ka koncertā tikai dziedās, taču bija arī dejas.

Skolotāja Inga Mikuļska

 

6.b klase apmeklēja koncertu projekta “Skolas soma” ietvaros.

 

 
Liepājas teātra apmeklējums

 

   9.oktobra rītā 2.a klase, īstenojot projektu Latvijas skolas soma, devās uz Liepājas teātra izrādi "Dželsamīno Melu zemē." Izrāde patika gan skolēniem, gan skolotājai. Tā kā sēdējām 1.rindā, tad uzmanība un līdzdalība izrādes gaitā neatslāba 2 stundu garumā. Novēlam visiem nokļūt izdomātā melu zemē, lai paši varētu turēties tālāk no meliem. Izrādes varoņi secināja, ka meliem ir īsas kājas. 

                                                                                                                                                    2.a klases audzinātāja Anita Salmiņa

 

 

Pēdējās izmaiņas ( Otrdiena, 09 oktobris 2018 13:57 )
 
„Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums

   6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”. Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju. “Latvijas simtgadei veltītā programma “Skolas soma” ļauj visu klašu skolēniem paraudzīties aiz apvāršņa. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un sastapties ar radošām personībām. Tie ir pārsteidzoši atklājumi un jauna emocionālā pieredze. Tas vienkārši ir interesanti. Iespējams, pats svarīgākais šīs programmas mērķis ir vienlīdzība jeb vienādas iespējas visiem. Tas nozīmē, ka tajā var piedalīties skolēni no visas Latvijas un nevienam nav nekādu privilēģiju.

   Katram ir iespēja atklāt mūsu kultūras krāšņumu un iepazīt Latvijas aizraujošo vēsturi,” atklāšanas uzrunā uzsvēra Ministru prezidents, iniciatīvas „Latvijas skolas soma” patrons Māris Kučinskis. „„Latvijas skolas somas” iniciatīva ir veidota ar pārliecību, ka Latviju skaistāku un stiprāku var padarīt cilvēki, kuri ļoti labi pazīst savu zemi, tās vērtības, pārzina kultūru, dabas bagātības, lepojas ar zinātnes un uzņēmējdarbības sasniegumiem, ļoti labi zina arī savas valsts vēsturi, ir spējīgi dažādās valodās par to stāstīt citu valstu cilvēkiem,” atzīmē kultūras ministre Dace Melbārde, uzsverot, ka šī, lielākā no Latvijas valsts simtgades iniciatīvām, ikkatram no vairāk nekā 240 tūkstošiem 1.-12.klases skolēnu to palīdzēs piedzīvot, izzināt un nodot tālāk. “Latvijas skolas soma” ir valsts finansētu atbalsta programma, lai visiem 1.–12. klašu skolēnam, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi.

   Iniciatīvas atklāšanas koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem. Pirms koncerta Arēna Rīga aizrautīgi degustēja dažādus radošos eksperimentus, iepazina kino un animācijas tapšanas aizkulises, kā arī dalījās iespaidos kādu viņi saredz Latviju vēl pēc simt gadiem.

 

Materiāls no:

https://lv100.lv/Uploads/2018/09/07/skolassoma_atklasana_07092018.1.pdf

 

Arī Grobiņas novada pārstāvji bija šajā pasākumā un baudīja neaizmirstamām emocijām bagāto koncertu.

img-20181002-wa0002.jpg img-20181002-wa0003.jpg img-20181002-wa0005.jpg img-20181002-wa0006.jpg img-20181002-wa0007.jpg img_20180906_124545.jpg img_20180906_124619.jpg

 

Pēdējās izmaiņas ( Trešdiena, 03 oktobris 2018 08:33 )
 
„Latvijas skolas soma”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018.gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķisir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

 

IEVIEŠANAS PRINCIPI

  • Līdztiesīgums pieejamībā
  • Visu skolēnu iesaiste
  • Tradicionālā un laikmetīgā līdzsvars
  • Saikne ar tiešo mācību procesu
  • Sekmē nacionālā izglītības standarta mērķu sasniegšanu
  • Izglītības un kultūras nozaru saskaņota rīcība
  • Vietējā atbildība un piederības apziņas veicināšana

 

ILGTERMIŅA IETEKME

„Latvijas skolas soma” veido būtisku Latvijas valsts simtgades svinību daļu, sniedzot ilgtspējīgu ieguldījumu brīvas, radošas un atbildīgas sabiedrības tapšanā, kuras iedzīvotāji ciena savu valsti un vēlas strādāt, lai šo cieņu apliecinātu un vairotu.

 

KULTŪRAS KANONS

Liela nozīme ir programmas „Latvijas skolas soma” sasaistei ar Kultūras kanonu. Tas uzskatāms par sava veida ieteikumu krātuvi tam, ar ko sākt Latvijas izzināšanu, vienlaikus akcentējot mūsu vērtību daudzveidību. Kultūras kanons ir sava veida pamats, uz kura mēs kā sabiedrība un kā katrs cilvēks varam atsperties, dodoties nākamajā valsts simtgadē, augot līdzi laikam un paši veidojot šo jauno laiku, ne esot tā pasīviem vērotājiem. Latvijas valsts simtgades svinību programma aicina svinēt svētkus priecīgi, un tas nozīmē arī darīt darbus un mācīties priecīgi. Te nu Latvijas kultūras vērtību apgūšana jaunā, mūsdienīgā veidā ir īsti vietā.

Kanons ir tā fantastiskā vieta, kur vienkopus sastopas Purvīša gleznas, Rīgas pantomīma, Lūcijas Garūtas un Emīla Dārziņa skaņdarbi, mopēds „Rīga”, rudzu maize, hrestomātiskie izteicieni no filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un daudz kas cits, kas mums svarīgs un kas Latviju padara par Latviju. Tas viss jānes tālāk. Par to jāstāsta mūsdienīgā, aizraujošā un dzīvā veidā.

Kopumā viss skolas somā liekamais vērtējams kā sistēmiski veidots instruments, ar kura palīdzību izpaužas rūpes par sabiedrību kopumā un ilgtermiņā. Sniedzot dāvanu katram no vairāk nekā 200 000 skolas vecuma bērnu un jauniešu, dāvanu saņem lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, jo par pozitīvu sava bērna pieredzi priecājas arī citi viņam apkārt esošie.

 

INICIATĪVAS "LATVIJAS SKOLAS SOMA" BUDŽETA IZMANTOŠANA

Finanšu līdzekļi tiks piešķirti pašvaldībām atbilstoši faktiskajam skolēnu skaitam no 1. līdz 12.klasei, t.sk., profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem. Pašvaldību atbildība ir sadarbībā ar skolu administrācijām izstrādāt maksimāli efektīva līdzekļu izlietojuma plānu, vajadzības gadījumā koordinējot vairāku skolu sadarbību.

„Latvijas skolas soma” piešķirtais finansējums tiks izmantots:

  • kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu utt. izmaksas
  • izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, performanču, darbnīcu utt. norišu izmaksām.

 

Liela uzmanība tiks veltīta arī jaunu piedāvājumu radīšanai kultūras, kultūrvēstures un izglītības jomā, kā arī sadarbības sekmēšanai starp kultūras un izglītības nozarēm un pašvaldībām, procesu monitoringam, izvērtēšanai un tālākai attīstībai.

Nozīmīga loma „Latvijas skolas somas” veidošanā var būt radošo industriju pieredzes iestrādāšanai. Radošo industriju aktivitātes balstās uz individuālo vai kolektīvo radošumu, prasmēm un talantu un kuras, izveidojot un izmantojot intelektuālo īpašumu, spēj celt labklājību un radīt darba vietas. Tās veidojas, mijiedarbojoties mākslai, kultūrai, tehnoloģijām un biznesam, ņemot vērā arī vides un sociālos aspektus, tāpēc vieglāk uzrunā jauniešu auditoriju un ļauj saskatīt savu interesi un pienesumu kopīgajā kontekstā.

Informācija no: https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

 

Pēdējās izmaiņas ( Otrdiena, 02 oktobris 2018 14:57 )